Program Hamsundagene 2004


Fredag 30. juli

17.00  Åpningsseremonier ved Skogheim, Oppeid

18.00  Offisiell åpning av kunstutstillingene

20.00   Barokk i sommertid, åpningskonsert i Hamarøy kirke 
            Samarbeid med "Musikk i Troms". Musikalsk leder Erica Toth. 
            Solist Kathrine Bott, Sopran.  Opplesninger av Ola Bremnes.

22.00   Konsert med Panzer - Hamarøy Gjestegård


Lørdag 31. juli

10.00  Markedsdag på Skutvik

11.00  Kunstutstillingene åpner
            Åpent fra 11.00 – 19.00

20.00  Gammeldans 
            Sted: Skutvik Gjestegård

20.00  Paulaskas - Jazzrock-konsert med sekstett fra Litauen 
            Sted: Hamarøy Gjestegård, Oppeid

22.00  Jam 
            Himmel og Hav, Skutvik


Søndag 1. august 

11.00  Kunstutstillingene åpner
            Åpent fra 11.00 – 19.00

11.00  Litterær Æventur
            Åpning av kirkestien mellom Hamsund og Presteid
            Kirkestien – en litterær vandring i Hamsuns barndom
            Start fra Hamsuns barndomshjem på Hamsund

14.00  Skattejakt og familietur med jekta "Brødrene"

19.00  Konsert med: Mari Boine / Ilgi
            Sted: Gapahuken på Ness


Mandag 2. august

11.00  Kunstutstillingene åpner
            Åpent fra 11.00 – 19.00

18.00  Bestillingsverket "Forsoning"
            Komponist: Jan G. Hoff
            Med Jan G. Hoff  

21.00  Offisiell åpning av filmuka
            Sted: Prestegårdsfjøset, Presteid

22.00  Konsert med Noora
            Sted: Mellageret, Tranøy


Tirsdag 3. august

11.00  Kunstutstillingene åpner
           Åpent fra 11.00 – 19.00

12.00  Workshop/animasjon ved Sven Mattis Folkestad
            Sted: Knut Hamsun videregående skole, Oppeid

12.00  Litterær Æventur til Korsnes     

14.00  Film-matiné
            Sted: Prestegårdsfjøset, Presteid     

19.00 "Samtaler med gress i Hamsuns rike"
            Et lyrikk/musikkprogram med Eivor Bergum og Arctimus
            Sted: "Prestegårdsfjøset" - Presteid

19.00   Operapub med Opera Nordpå
             Sted: Hamarøy Fiskecamping, Presteid

21.00   Filmkafè
            Sted: Prestegårdsfjøset, Presteid

24.00  Nattrock
            Sted: Hamarøyhallen, Oppeid


Onsdag 4. august

10.00  Forsoningskonferanse
            Innledere: Mona Juul, Terje Rød-Larsen, Mike Adams,
            Sven-Roald Nystø m.fl.
            Sted: Arran, Drag

11.00  Kunstutstillingene åpner
            Åpent fra 11.00 – 19.00

14.00  Film-matinè
            Sted: Prestegårdsfjøset, Presteid

17.00  Bekransning av Hamsunbysten i anledning
            Knut Hamsuns fødselsdag
            Sted: Hamsund

19.00  Åpning Hamsunselskapets litteraturseminar
            Sted: Hamarøyhallen, Oppeid

20.00  "Sanger i skoger" ved bl.a. Siri Ognøy og Gunnar Karlsen
            Sted: Hamsungalleriet, Tranøy

21.00   Konsert med Jørn Hoel & Steinar Albrigtsen
             Sted: Grendehuset, Ulvsvåg

22.00  Litterær Æventur ved Lars Andreas Larsen
            Sted: Prestegårdshagen, Presteid

24.00  Filmkafè
            Sted: Prestegårdsfjøset, Presteid


Torsdag 5. august

10.00  Litteraturseminar
            Sted: Hamarøyhallen, Oppeid

11.00  Kunstutstillingene åpner
            Åpent fra 11.00 – 19.00

12.00  Filmlunsj
            Sted: Prestegårdsfjøset, Presteid

14.30  "Det vilde kor"
             Sted:  Hamarøy kirke, Presteid

20.00  Konsert med Caroline Krüger og Atle Halstensen
            Sted:  Hamarøy kirke, Presteid

20.00  Litterær Æventur med opplesning av Lars Andreas Larsen
           Sted: Prestegårdshagen, Presteid   

22.00  Poesikveld med Jack Berntzen og Tore Hestbråten
            Sted: Nordbygda ungdomshus, Tranøy     

22.00  Konsert med Ilgi
            Sted: Tysfjord Turistsenter, Storjord

24.00  Filmkafè
            Sted: Prestegårdsfjøset, Presteid


Fredag 6. august

10.00  Litteraturseminar
            Sted: Hamarøyhallen, Oppeid

11.00  Kunstutstillingene åpner
            Åpent fra 11.00 – 19.00

12.00  Markedsdag på Tranøy

12.00  Åpent litterært møte mellom norske og italienske forfattere
            Sted: Tranøy

17.00  Turmarsj: "Nordbygdmarsjen"
            Oppmøte: Helland skole mellom kl. 18.00 - 20.00
            Distanse: 5 og 12 km.    

20.00  Konsert med Ole Paus & Jonas Fjell
            Sted: Mellageret, Tranøy

22.00  Bryggedans på Tranøy


Lørdag 7. august

10.00  Markedsdag
            Sted: Hamarøy bygdetun, Oppeid

10.00  Turmarsj - "Sagfjord-marsjen".
            Oppmøte: Innhavet skole mellom kl. 10.00 og 12.00
            Distanse: 5, 10 og 20 km

11.00  Kunstutstillingene åpner
            Åpent fra 11.00 – 19.00

12.00  Kulturbasert reiseliv og merkevarebygging
            Dagsseminar med deltakelse bla. fra Tysfjord, Bardu, Gällivare
            og Kvæfjord

15.00  Turmarsj - "Vettenmarsjen"
            Oppmøte: Hamarøyhallen mellom kl. 15.00 - 16.30
            Distanse: 5, 10, 15 og 20 km.       

21.00  Folkefest
            Sted: Hamarøyhallen, Oppeid


Søndag 8. august

11.00  Kunstutstillingene åpner
            Åpent fra 11.00 – 19.00

11.00  Gudstjeneste
            Sted: Hamsuns barndomshjem, Hamsund

13.00  Turmarsj - "Hamsun-marsjen".
           Til Kvandalen, via Utaker tilbake til Fagerheim
           Oppmøte ved Ungdomshuset Fagerheim, Skutvik.